Corporate Finance, Risk & Treasury Management

7,8 / 10
  • Beheer financiële risico’s en versterk strategische besluitvorming.
  • Optimaliseer liquiditeit en werkkapitaal met praktijkgerichte tools.
  • Bouw expertise op in treasury- en risicomanagement voor groei en stabiliteit.

Eerstvolgende startdatum

14 mei 2025

Toon alle data en locaties

Lesdagen

16

Investering

9.295,-

Niveau

hbo

Locatie

Utrecht

Meer informatie nodig?

Wil je leren hoe je financiële risico’s beter kunt beheren en de winstgevendheid van je organisatie kunt verbeteren? Ben je een financiële professional die strategisch wil werken en wil jij je kennis wil uitbreiden? In deze opleiding leer je hoe je economische trends volgt, effectieve financiële plannen maakt en liquiditeitsbeheer optimaliseert.

Met deze praktijkgerichte opleiding ontwikkel je vaardigheden om het management te voorzien van belangrijke en betrouwbare informatie, waardoor je een belangrijke rol speelt in de financiële groei en stabiliteit van je organisatie. Zowel in de context van profit als non-profitorganisaties.

hbo Niveau

QT Titel

500+ Geslaagde deelnemers

Voor wie is Corporate Finance, Risk & Treasury Management (QT) bedoeld?

De opleiding Corporate Finance, Risk & Treasury Management is bestemd voor financiële professionals en treasurers die bijvoorbeeld bij banken, in ziekenhuizen, in het MKB, in de semipublieke sector en bij woningcorporaties werken.

Je kunt je inschrijven voor de opleiding als je minimaal hbo- denk- en werkniveau hebt. Indien je niet over een hbo-diploma beschikt kan dit eventueel gecompenseerd worden door werkervaring op minimaal hbo-niveau. Bovendien dien je te beschikken over minimaal 3 jaar relevante werkervaring.

Kennis van ‘Cash Accounting’ en ‘Accrual Accounting’ wordt bekend verondersteld.

Wil je weten of dit programma bij je past?

Neem contact op met mij voor een vrijblijvend studieadvies.

Linda Prinsen

Studieadviseur Qualified Strategisch Business Partner, Data Driven Finance, Business Finance en korte programma's

Programma

De opleiding Corporate Finance, Risk & Treasury Management bestaat uit 3 modules, waarvan de eerste twee gelijk zijn aan de opleiding Cash & Risk Management.

Alle modules rond je af met een online examen. Daarnaast schrijf je aan het eind van de opleiding een scriptie. Als je scriptie af is presenteer en verdedig je die tegenover een examencommissie.

Inhoud

Je leert maximaal van de ervaringen van docenten en medestudenten en past de verworven kennis meteen toe in de praktijk. Praktijkcases en (groeps-)opdrachten vormen een belangrijke toegevoegde waarde, evenals discussies waarbij een beroep wordt gedaan op de praktijkervaring en kennis van de deelnemers en docenten.

Wil je weten wat er in de modules behandeld worden? Download de brochure voor meer informatie over de inhoud van de vakken!

Docenten

Richard Take

Richard Take

Docent HOFAM & Cash- en Treasury Management & Leasing Management

Klaas van Brakel MBA

Docent Cash & Risk Management en Corporate Finance, Risk & Treasury Management

Jordi den Ouden

Docent HOFAM en Cash Management

Rudolf Bosveld

Rudolf Bosveld

Docent HOFAM & Treasury Management

Onderwerpen in de opleiding:

  • Value Based Management | Werkkapitaalmanagement | Cash- & Liquiditymanagement
  • Liquiditeitenrisico | Kredietrisico | Operationeel risico | Renterisico | Valutarisico | Landenrisico
  • Corporate Finance | Treasuryfunctie & -statuut
Brochure

Review

“Wat me het meest aansprak was het heel herkenbare programma. Je ziet alle onderwerpen terugkomen waar ik in de praktijk mee te maken heb, zoals bijvoorbeeld liquiditeitsprognose en werkkapitaalbeheer. Belangrijke elementen binnen het vak”

Eveline van der Sman Oud-deelnemer

Diploma

Als je alle onderdelen van de opleiding af hebt, ontvang je het diploma Corporate Finance, Risk & Treasury Management en word je opgenomen in het register van de opleiding. Je mag vanaf dat moment officieel de titel QT (Qualified Treasurer) voeren.

Startdata Opleiding Corporate Finance, Risk & Treasury Management (QT)

Informatiebijeenkomst

22 januari

Locatie

Online

Tijdstip

19:00 - 20:30 uur

Aanmelden

Startdatum opleiding

14 mei

Locatie

Utrecht

Tijdstip

10:00 - 17:00 uur

nog 18 plaatsen

Inschrijven

Meer opleidingen en cursussen

Certified Leasing Professional

De basiscursus over lease als financieringsoplossing

Werkkapitaalmanagement

Het optimaliseren van de cash conversion cycle

  • Je gebruikt Value Based Management om te begrijpen hoe bedrijfsgebeurtenissen de financiën beïnvloeden
  • Je bedenkt en voert verbeterplannen uit voor de financiering van bedrijfsactiviteiten, met focus op waardecreatie en efficiëntie
  • Je kunt verantwoorde investeringsbeslissingen maken, financiële plannen opstellen
  • Je past technieken toe om werkkapitaal en liquiditeit te optimaliseren, zoals de cash conversion cycle en je zorgt ervoor dat financiële informatie controleerbaar blijft
  • Je herkent verschillende soorten financiële risico’s (marktrisico, kredietrisico, liquiditeitsrisico en operationeel risico)
  • Je beoordeelt het gebruik van financiële instrumenten zoals derivaten om deze risico’s te beheren volgens het risicobeleid van de onderneming
  • Je kunt een analyse maken van de overname en verkoop van bedrijven
  • Praktijkgericht onderwijs met zeer ervaren docenten
  • Interactief onderwijs: delen van ideeën, ervaringen en visies met anderen deelnemers
  • Diploma bij afronding en titel (QT)